برلوسکونی نزدیک به 000/400 یورو به جشنواره ونیز رشوه داده است :: پايگاه خبری - تحليلی سينمای ما :: سينمای جهان
     صفحه‌اول     گزارش     گالري‌عكس     تبليغات     درباره‌ما     ارتباط‌ با ما     سينماي ما     
 
   
       چهارشنبه 26 بهمن 1390 - 23:44         

                       براي برنده‌شدن میشل بونف بازیگر زن بلغاری و از دوستان نزدیک نخست وزیر ایتالیا

برلوسکونی نزدیک به 000/400 یورو به جشنواره ونیز رشوه داده است

سينماي ما- تحقیقات درباره اعمال نفوذ و پرداخت رشوه سیلویو برلوسکونی برای اهدای جایزه‌ای به یک بازیگر زن بلغاری در حاشیه جشنواره ونیز آغاز شده است. گفته می شود برلوسکونی نزدیک به 000/400 یورو رشوه پرداخته تا جشنواره ونیز جایزه ویژه‌ای ابداع و آن را به میشل بونف بازیگر زن بلغاری و از دوستان نزدیک نخست وزیر ایتالیا اهدا کند.  بر اساس آنچه رسانه‌های اروپایی منعکس کرده‌اند برلوسکونی بخشی از این رقم را صرف سفر هوایی بونف از صوفیه پایتخت بلغارستان به ونیز کرده تا جایزه ویژه" فعالیت برای حقوق زنان" را از جشنواره ونیز دریافت کند. نشریات ایتالیایی فاش کرده‌اند جایزه ویژه "فعالیت برای حقوق زنان" با اصرار برلوسکونی برای اعطای جایزه‌ای به بونف ابداع شده است.

این ماجرا به تنش در روابط دیپلماتیک میان ایتالیا و بلغارستان انجامیده است.ماجرا از آنجا آغاز شد که وجدی رشیدوف وزیر فرهنگ بلغارستان ضمن اعتراض به این موضوع ، منبع هزینه این مبلغ گزاف را ایتالیایی نامید.سپس ساندرو بوندی وزیر فرهنگ ایتالیا با انکار موضوع گفت که دولت متبوعش حتی یک سنت هم صرف چنین سفر و جایزه‌ای نکرده است.

این پرونده در میان جدیدترین اسناد منتشر شده از سوی سایت جنجالی ویکی لیکس قرار داشت و بی‌شک در سرنوشت دولت برلوسکونی که روز 14 دسامبر در انتخاباتی سرنوشت ساز شرکت می کند موثر خواهد بود.در صورت اثبات این ادعا یکی از بزرگ ترین رسوایی های تاریخ جشنواره ونیز رقم خواهد خورد.هر چند مقامات جشنواره ونیز این شایعه را به طور جدی تکذیب کرده‌اند.

همچنین گفته می‌شود شبکه تلویزیون دولتی ایتالیا ( رای) مبلغ یک میلیون دلار برای خرید حق پخش فیلم " خداحافظ مادر" با بازی میشل بونف هزینه کرده که بسیار بالاتر از ارقام معمول برای چنین کاری است.


منبع : مهر - هالیوود ریپورتربه روز شده در : چهارشنبه 17 آذر 1389 - 20:58

_pgprintthis |_pgsendthis |

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       استفاده از مطالب و عكس هاي سينماي ما فقط با ذكر منبع مجاز است | عكس هاي سايت سينماي ما داراي كد اختصاصي ديجيتالي است

كليه حقوق و امتيازات اين سايت متعلق به گروه مطبوعاتي سينماي ما و شركت`پارسیس است.

مجموعه سايت هاي ما : تهران ما ، مشهد ما ،  سينماي ما ، تئاترما ، خانواده ما ، اينترنت ما

 سينماي ما : صفحه اصلي :: اخبار :: سينماي جهان :: نقد فيلم :: جشنواره فيلم فجر :: گالري عكس :: سينما در سايت هاي ديگر :: موسسه هاي سينمايي :: تبليغات :: ارتباط با ما
Copyright 2005-2010, cinemaema.com