موفقیت‌های «شبکه اجتماعی» در فصل جوایز هم ادامه دارد :: پايگاه خبری - تحليلی سينمای ما :: سينمای جهان
     صفحه‌اول     گزارش     گالري‌عكس     تبليغات     درباره‌ما     ارتباط‌ با ما     سينماي ما     
 
   
       چهارشنبه 26 بهمن 1390 - 23:45         

                       موفقیت‌های «شبکه اجتماعی» در فصل جوایز هم ادامه دارد

سينماي ما- حلقه منتقدان فیلم نیویورک، حلقه منتقدان فیلم سان فرانسیسکو و انجمن منتقدان فیلم تورنتو به فهرست دوستان تازه‌ترین ساخته دیوید فینچر اضافه شدند. «شبکه اجتماعی» که از آن به عنوان یکی از بخت‌های جوایز اسکار 83 یاد می‌شود در ادامه موفقیت‌های خود جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردان (دیوید فینچر) را از حلقه منتقدان فیلم نیویورک دریافت کرد. این فیلم که درباره موسسان وبسایت اجتماعی فیس‌بوک است، اخیرا برنده جایزه اصلی هیئت ملی نقد شد و در چند روز گذشته نیز از سوی بسیاری از گروه‌های منتقدان سینما شامل انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس، جامعه منتقدان فیلم بوستون، منتقدان فیلم نیویورک آنلاین، حلقه منتقدان فیلم سان فرانسیسکو و انجمن منتقدان فیلم تورنتو به عنوان فیلم برتر سال 2010 انتخاب شده است.

آرموند وایت رئیس حلقه منتقدان فیلم نیویورک پیروزی برداشت داستانی از وبسایت اجتماعی فیس‌بوک را «نه تنها پیروزی «شبکه اجتماعی» بلکه پیروزی یک رسانه جدید» دانست.

حلقه منتقدان فیلم نیویورک همچنین سه جایزه خود را برای درام خانوادگی «حال بچه‌ها خوب است»‌ کنار گذاشت. آنت بنینگ برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد و مارک روفالو هم جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را به خانه برد. لیسا چولودنکو و استیوارت بلومبرگ هم برای «حال بچه‌ها خوب» است جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کردند.

در دیگر بخش‌ها، کالین فیرث برای «گفتار پادشاه»‌ برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد و جایزه بهترین بازیگر زن مکمل به ملیسا لئو برای «مشت‌زن» رسید. متیو لیباتیک برای «قوی سیاه»‌ جایزه بهترین فیلمبرداری را از آن خود کرد. انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس نیز پیشتر این جایزه را به او اعطاء کرد.

«شعبده‌باز» بهترین فیلم انیمیشن معرفی شد و «دزدی داخلی» هم جایزه بهترین فیلم غیرداستانی را گرفت. حلقه منتقدان فیلم نیویورک «کارلوس» به کارگردانی اولیویه آسایاس را به عنوان بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان انتخاب کردند و جایزه بهترین فیلم اول این گروه نیز به درام جنایی «قلمرو حیوانی» رسید.

رقابت نزدیک «شبکه اجتماعی» و «قوی سیاه»
از سوی دیگر حلقه منتقدان فیلم سان فرانسیسکو جدا از اعطاء جایزه بهترین فیلم به «شبکه اجتماعی»، فینچر را هم به اتفاق دارن آرونوفسکی برای «قوی سیاه»‌ به عنوان بهترین کارگردان سال انتخاب کرد.

«شبکه اجتماعی» در عین حال در بخش‌ بهترین فیلمنامه اقتباسی (آرون سورکین) برنده جایزه این گروه شد و «قوی سیاه» هم در بخش فیلمبرداری یک جایزه دیگر برای لیباتیک به همراه داشت.

حلقه منتقدان فیلم سان فرانسیسکو نیز فیرث را برای «گفتار پادشاه» شایسته دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد تشخیص داد. او پارسال هم برای «یک مرد تنها» جایزه این گروه را گرفت. «گفتار پادشاه» همچنین برنده جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی به انتخاب منتقدان سان فرانسیسکویی شد.

میشل ویلیامز برای «ولنتاین آبی» جایزه بهترین بازیگر زن را برد. در بخش بهترین بازیگر مکمل جکی ویور برای «قلمرو حیوانی» جایزه بهترین بازیگر زن مکمل را به خانه برد و جان هاوکز هم برای «استخوان زمستان» جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را دریافت کرد.

حلقه منتقدان فیلم سان فرانسیسکو «داستان اسباب‌بازی 3» را به عنوان بهترین فیلم انیمیشن و «مادر» ساخته بونگ جون-هو از کره جنوبی را به عنوان بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان انتخاب کرد. جایزه بهترین مستند گروه به «داستان تیلمن» اعطاء شد.

منتقدان تورنتو هم با «شبکه اجتماعی» دوست شدند
انجمن منتقدان فیلم تورنتو نیز با اعطاء پنج جایزه از تازه‌ترین ساخته فینچر تقدیر کرد. «شبکه اجتماعی» در بخش‌های بهترین فیلم، کارگردان، بازیگر مرد (جسی آیزنبرگ)، فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد مکمل (آرمی همر) جوایز این گروه را از آن خود کرد.

جنیفر لارنس ستاره «استخوان زمستان» جایزه بهترین بازیگر زن را گرفت و هیلی استاینفلد بازیگر نوجوان «شهامت» تازه‌ترین ساخته برادران کوئن جایزه بهترین بازیگر زن مکمل را از آن خود کرد.

«خروج از میان فروشگاه اشیاء کادویی» درباره بنکسی هنرمند خیابانی بهترین مستند و بهترین فیلم اول به انتخاب انجمن منتقدان فیلم تورنتو شناخته شد و «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید» تولید مشترک دریم ورکس انیمیشن و پارامونت جایزه بهترین فیلم انیمیشن را گرفت.

«عمو بونمی که می‌تواند زندگی‌های‌ گذشته خود را به یاد بیاورد» ساخته آپیچاتپونگ ویراستاکول فیلمساز تایلندی و برنده جایزه نخل طلای جشنواره کن، بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان شناخته شد.

برندگان جوایز امسال انجمن منتقدان فیلم تورنتو که شامل 40 منتقد ساکن در این شهر است، 12 ژانویه 2011 (22 دی) در مراسمی تقدیر می‌شوند.


منبع : خبر انلاين - ورایتیبه روز شده در : سه‌شنبه 23 آذر 1389 - 21:21

_pgprintthis |_pgsendthis |

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       استفاده از مطالب و عكس هاي سينماي ما فقط با ذكر منبع مجاز است | عكس هاي سايت سينماي ما داراي كد اختصاصي ديجيتالي است

كليه حقوق و امتيازات اين سايت متعلق به گروه مطبوعاتي سينماي ما و شركت`پارسیس است.

مجموعه سايت هاي ما : تهران ما ، مشهد ما ،  سينماي ما ، تئاترما ، خانواده ما ، اينترنت ما

 سينماي ما : صفحه اصلي :: اخبار :: سينماي جهان :: نقد فيلم :: جشنواره فيلم فجر :: گالري عكس :: سينما در سايت هاي ديگر :: موسسه هاي سينمايي :: تبليغات :: ارتباط با ما
Copyright 2005-2010, cinemaema.com