صفحه مناسب براي چاپگر


پس از پانزده سال همکاری دوباره گاس ون سنت و مت دیمن


سینمای ما - گاس ون سنت و مت دیمن حدود 15 سال پس از فیلم برنده اسکار «ویل هانتینگ خوب» در یک فیلم دیگر همکاری کرده‌اند.
دیمن در «ویل هانتینگ خوب» به کارگردانی گاس ون سنت که سال 1997 روی پرده سینماها رفت، نقش یک نابغه خوش‌قلب اما ناآرام را بازی کرد و فیلمنامه آن را نیز با همکاری بن افلک نوشت.

اکنون دیمن در «سرزمین موعود» که فیلمی درباره حرص شرکت‌ها و تخریب اکولوژیکی است، نقش یک ضدقهرمان جاذبه‌دار را به عهده دارد.


او در فیلم جدید گاس ون سنت نقش استیو باتلر نماینده فروش یک شرکت گاز طبیعی را بازی می‌کند که همراه همکارش سو تامسن با بازی فرانسس مکدارمند به شهری کوچک می‌روند.


این دو امیدوارند اهالی شهر را - که گرفتار رکود اقتصادی شده‌اند - راضی کنند حقوق حفاری زمین‌های خود را به آن‌ها واگذار کنند، اما یک کمپین عمومی به رهبری معلم یک مدرسه که احترام زیادی میان اهالی شهر دارد (با بازی هال هالبروک) و مردی با بازی جان کراسینسکی، اوضاع را پیچیده می‌کند.

رزماری دوییت، اسکات مکنیری و تایتس ولیور دیگر بازیگران «سرزمین موعود» هستند.
دیمن و کراسینسکی جزو تهیه‌کنندگان این فیلم هم هستند. آن‌ها فیلمنامه را هم بر اساس داستانی از دیو ایگرز نوشته‌اند. شرکت پارتیسیپنت مدیا این پروژه را با همکاری شرکت فوکس فیچرز تهیه کرده است.

«سرزمین موعود» از 28 دسامبر به طور محدود در نیویورک و لس آنجلس روی پرده می‌رود تا بخت حضور در جوایز اسکار 2013 را داشته باشد. این فیلم از ژانویه 2013 به صورت گسترده اکران خواهد شد.
ون سنت 60 ساله که متولد کنتاکی است برای «ویل هانتینگ خوب» و «میلک» نامزد اسکار بهترین کارگردان بوده است.
«آیداهو خصوصی من»، «روانی»، «در جستجوی فورستر» و «فیل» از دیگر فیلم‌های اوست. ون سنت آخرین بار سال 2011 فیلم «بی‌قرار» را روی پرده سینماها داشت که فیلم افتتاحیه بخش نوعی نگاه شصت و چهارمین جشنواره فیلم کن بود.