صفحه مناسب براي چاپگر


حضور فیلم ضدایرانی مخملباف در جشنواره فیلم بیروت


سینمای ما-دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت با حضور فیلم ضدایرانی مخملباف در پایتخت لبنان برگزار می‌شود.
دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت با حضور 75 فیلم 3 اکتبر(12 مهر) در پایتخت لبنان برکزار می‌شود.
بنابر این گزارش، این جشنواره دارای دو مسابقه فیلم کوتاه خاورمیانه و فیلم مستند خاورمیانه است که بیشتر آثار آن به گفته کولیت نوفل به «حوادث سیاسی و امنیتی» منطقه می‌پردازد.
منظور نوفل از «حوادث سیاسی و امنیتی» انقلاب‌های منطقه و همچنین حوادث در سوریه و لبنان است و قرار است تنها 5 فیلم درباره انقلاب مصر در این جنواره حاضر شود.

3 فیلم از این 5 فیلم ساخته کارگردانان مصری است که «چشم‌های آزادی ... خیابان مرگ» به کارگردانی برادران احمد و رمضان صلاح سونی و «خداحافظ مبارک» به کارگردانی کاتیا جرجوره از جمله آنهاست و دو فیلم مستند به کارگردانی دو کارگردان آمریکایی و ایتالیایی نیز از جمله این 5 فیلم است.
البته نوفل گفته است که این «حوادث سیاسی و امنیتی» باعث شده این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت کوچکتر از همیشه برگزار شود.

در همین حال از امارات، بحرین، عراق، اردن و لبنان در این جشنواره حضور دارند اما تنها فیلم فارسی زبان در این جشنواره که خود را به ایران منتسب ساخته است فیلم «بستانی» اثر جدید محسن مخلباف فیلمساز فتنه است.

اطلاعات دقیقی از فیلم جدید مخملباف در دست نیست اما بنابر گفته مسئولان این جشنواره، فیلم جدید مخملباف ضدایرانی است و وی در فیلم جدیدش نظر دو نسل مختلف از مردم ایران و نظر آنها درباره دین و اسلام را ارائه می‌دهد.

به گزارش فارس این در حالی است این جشنواره در دو سال گذشته پذیرای فیلم‌های ضدایرانی سینماگران فتنه ایرانی از جمله فیلم‌های حنا مخملباف بود که توسط دولت لبنان بسیاری از آنها از این جشنواره خارج شدند.